Stickman Warfare: A játék

2024.05.02 06:18 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
 
 
Oldalak: [1] 2 3   Le
Nyomtatás
Szerző Téma: Photoshop  (Megtekintve 33327 alkalommal)
0 Felhasználó és 3 vendég van a témában
Oli
Fórum Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3749


Népszerűség: ~200 [+]


WWW
« Dátum: 2010.07.20 00:28 »

Ha van valami kérdés Photoshoppal kapcsolatban, itt kérdezzétek. De olyanokat ne, hogy hogyan kell bálnát rajzolni, mert annak semmi köze az adott programhoz, csak gyakorlás kérdése.
Naplózva

   
bubendek
Teljesértékű Tag
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 94

"oopsz"


« Válasz #1 Dátum: 2010.07.20 09:12 »

Én letöltöttem ezt az adobe photoshopot és nekem nem tölt be!
Amikor új lapot akarok rajta nyitni kilép az egészből!
Mért van ez?
Naplózva

<br /><br />Az élet akkor jó ha használják!<br />http://www.youtube.com/watch?v=NUTGr5t3MoY
Oli
Fórum Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3749


Népszerűség: ~200 [+]


WWW
« Válasz #2 Dátum: 2010.07.20 10:11 »

Szerintem azért, mert crackelt/rosszul crackelted meg. Ez van, vegyed meg eredetiben
De neked a legjobb szerintem valami egyszerű, ingyenes képszerkesztő lenne, mint pl. a GIMP.
Naplózva

   
SzÉcSi97
1337 tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 214


SAJTfőzelék^^


« Válasz #3 Dátum: 2010.07.20 10:27 »

Oli amik az aláírásodba vannak azok photoshop-os mukák?
Naplózva


Tomi[]
Egy gondolat bánt engemet, kádban bálnák közt halni meg. xD by Petőfi Sándor
Oli
Fórum Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3749


Népszerűség: ~200 [+]


WWW
« Válasz #4 Dátum: 2010.07.20 10:38 »

Igen, de ez lényegtelen. Megcsinálnám GIMP-ben is akár, csak ott nehéz megoldani az utólagos szerkeszthetőséget (értsd: ha kedvem támad, átírom rajta a feliratot, stb.)
Naplózva

   
SzÉcSi97
1337 tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 214


SAJTfőzelék^^


« Válasz #5 Dátum: 2010.07.20 13:04 »

Oli tudsz valami jó tutorial videót Photoshop-hoz?
Naplózva


Tomi[]
Egy gondolat bánt engemet, kádban bálnák közt halni meg. xD by Petőfi Sándor
Oli
Fórum Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3749


Népszerűség: ~200 [+]


WWW
« Válasz #6 Dátum: 2010.07.20 14:16 »

Olvasgasd az Alapanyagok, segédletek topicot, oda írtam pár tutorialos oldalt. Azon kívül youtube-on is rengeteg van, bár a minőség változó. Én nem videókból szoktam tanulni.
Szerk: Közben Dani eszembe juttatott valamit: Adobe TV. Itt gyűjti az Adobe a termékeihez a jobb minőségű tutorial videókat.
« Utoljára szerkesztve: 2010.07.20 14:32 írta Oli » Naplózva

   
Adamikus
Rendszeres látogató
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48


« Válasz #7 Dátum: 2010.07.20 19:57 »

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy hogyan lehet azt megcsinálni, hogy egy képen ha rákattintok egy bizonyos részre (amit én jelölök ki), az átirányít egy weboldalra ? CS3-ban meglehet csinálni ?
Naplózva


+------------------------------+             
| Ha kivágod ezt a kupont,  |
| vehetsz egy új monitort !   |
+-------------------------------+
sadypisten
Imperátor
Fórum Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1971



« Válasz #8 Dátum: 2010.07.20 20:34 »

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy hogyan lehet azt megcsinálni, hogy egy képen ha rákattintok egy bizonyos részre (amit én jelölök ki), az átirányít egy weboldalra ? CS3-ban meglehet csinálni ?

Hjajj … Manapság miért nem tudtok google-zni egy kicsit? Sok várakozást spórolnátok magatoknak, és jó pár végigírt sort megtakarítanátok nekünk is  -.-’
De tessék, jó fej leszek (már megint):

Nyisd meg a képet Photoshop CS4-el (eltaláltad, a CS3 nem jó hozzá sajnos), vágd fel a képet 30x30 pixel méretű kis önálló képekre, ezeket mentsd el EGYESÉVEL. Ha kisebb felületre szeretnél kattintani, akkor a 30x30 pixelnél is kisebb méretű kockákra lesz szükséged. Nekem elég szokott lenni a 30x30.

Ha ezzel megvagy, nyiss egy Excelt, ahol a megfelelő méretűre kell húzni a cellákat, ha a fenti példánál maradunk, akkor 30x30 pixelesre. Annyi cellát húzz méretre, amennyire szükséged van (640x480-as képfelbontásnál 20x20-as kockákkal ez vízszintesen 32, függőlegesen 24 cellát jelent, számolgass, hogy neked mennyi kell).

Ha ez kész, szúrd be minden cellába a megfelelő képet. Szép lassan ki is fog rajzolódni előtted a megfelelő kép. Ne felejtsd el beállítani, hogy ne legyen szegélye az egyes celláknak! Újabb Office-oknál ezt nem árt manuálisan végigjárni cellánként, hajlamosak a hibázásra. Ha az utolsó kocka is a helyére került, mentsd el ezt az egészet webes dokumentumként (Office 2007-ben katt a kis lemez ikonra, majd a Fájl típusa alatt válaszd ki a weblapot, itt kattogd még be a miniatűr mentése jelölőnégyzetet is). A dokumentum weblapként történő kimentése elég sok időt vehet igénybe. Ha nem csinál semmit a progi, nyugodtan menj el kávézni, egy darabig még dolgozni fog.

Ha ezzel megvagy, nyisd meg az egészet Word-ben. Válaszd ki azt a kockarészt, amit kattinthatóvá szeretnél tenni (jelöld ki), majd jobb egérgombbal kattintás után válaszd a "Hiperhivatkozás ..." lehetőséget. A cím mezőbe tudod beírni, hogy hova szeretnéd átirányítani a kattintással a lapot. Az Excelnél ismertetett módon mentsd el weblapként, és máris működni fog a böngésződben.

Internet Explorer 6-nál (ami még manapság is a legtöbb gépre települ a Windows XP-vel) előfordulhatnak kompatibilitási problémák. Ezt Hexa editorral tudod orvosolni, érdemes utánanézni a dolognak. A legegyszerűbb módja megnyomni Total Commander-ben az F4-et a kimentett fájlon, és a beállítások alatt kiválasztani a Hexa lehetőséget. Ha minden igaz (már pedig igaz), akkor a 000109D0 sorban írd át a negyedik értéket 00-ra, és ezzel máris megoldódnak a kompatibilitási gondok is.

Remélem érthető voltam …
Naplózva

'Ha a világ hátat fordít neked, fordíts te is hátat a világnak!' /Oroszlánkirály - Timon/

http://sadypisten.blog.hu/ <Olvasgasson, akit érdekel.

Oli
Fórum Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3749


Népszerűség: ~200 [+]


WWW
« Válasz #9 Dátum: 2010.07.20 20:36 »

Jó, hogy végre összeszedte valaki, majd ha lesz több ilyen, akkor lehetne neki egy topicot nyitni, mint ahogy a modellek részlegben is van, és bemásolgatni az ilyen értékes hsz-eket Mosolyog
Naplózva

   
Adamikus
Rendszeres látogató
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48


« Válasz #10 Dátum: 2010.07.20 23:47 »

Köszi Sady, próbáltam kiguglizni, de nem találtam meg hozzá a megfelelő kulcsszavakat, meg úgy látszik nem is a Photoshop hanem az Office dominál.
Naplózva


+------------------------------+             
| Ha kivágod ezt a kupont,  |
| vehetsz egy új monitort !   |
+-------------------------------+
Gary
Vendég
« Válasz #11 Dátum: 2010.07.27 19:58 »

Sziasztok. Most töltöttem le a photoshoppot és gyakorolok rajta mert érdekel a dolog viszont lenne néhány kérdésem.
1.:Ha ki akarok jelölni egy részletes dolgot (pl egy ember fején a haj) az megvalósítható? A kijelölés eddig nem volt az erősségem de próbálkozom
2.:A 3d modellezés is érdekelne (pl egy autót szívesen modelleznék photoshobban és azt betenni egy kis virtuális világba) esetleg ez is lehetséges valahogy?
3.: a festés is érdekelne.. ezt már gyakoroltam de nem mindig működik. +1:a pixeltelenítés valamint a retusálást is gyakorolom de retusálásnál eltűnik az egész testrész néha.. van erre megoldás? Válaszokat előre is köszönöm
« Utoljára szerkesztve: 2010.07.28 17:33 írta Gary » Naplózva
-MH- Zaknod
1337 tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 297


Szájkaratetanonc


« Válasz #12 Dátum: 2010.07.27 20:24 »

2.:A 3d modellezés is érdekelne (pl egy autót szívesen modelleznék photoshobban és azt betenni egy kis virtuális világba) esetleg ez is lehetséges valahogy?
Nem ismerem a photoshopot,de úgy halottam grafikai program.Modellezéshez modellező program kell,ajánlom figyelmedbe a Wings3D-t.(link: http://wings3d.com/ )
Naplózva


"Minden kill honorable. Aki chatel vagy hátat fordít, magára vessen." \Bolint99\
Guild Wars 2 magyar hírblog|Guild Wars 2|Gang Garrison 2|Sumo Paint|SuperCrateBox
aka Blue Chicken
Oli
Fórum Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3749


Népszerűség: ~200 [+]


WWW
« Válasz #13 Dátum: 2010.07.27 21:03 »

A photoshop 2d grafikus program, a wings 3d. Amúgy skype-on megbeszéltük, és ajánlottam neki a GIMP-et
Naplózva

   
Gary
Vendég
« Válasz #14 Dátum: 2010.07.28 08:21 »

Köszi Oli az ajánlást a GIMP-re nagyon jó kis program most inkább azzal gyakorolok.
Zaknod neked is köszi de amúgy a cs5 már tud 3dben modellezni de valóban nem arra van kitalálva (köszi a linket is jól jött)
« Utoljára szerkesztve: 2010.07.28 17:33 írta Gary » Naplózva
Oldalak: [1] 2 3   Fel
Nyomtatás
Ugrás:  


Az oldal 0.041 másodperc alatt készült el 18 lekéréssel.