Stickman Warfare: A játék

2024.04.27 01:28 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
 
 
Szavazás
Kérdés: Jelenleg hova jársz?
Általános Iskola - 50 (49%)
Gimnázium - 32 (31.4%)
Szakközépiskola - 12 (11.8%)
Kollégium - 0 (0%)
Főiskola - 1 (1%)
Egyetem - 5 (4.9%)
Egyik se (Dolgozó állampolgárok) - 2 (2%)
Összes szavazó: 96

Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6   Le
Nyomtatás
Szerző Téma: Továbbtanulás, érettségi, felvételi és iskolák  (Megtekintve 80527 alkalommal)
0 Felhasználó és 3 vendég van a témában
Womi
Báálna
Fórum Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 902

Error 404 - Title not Found


« Válasz #15 Dátum: 2010.10.16 16:22 »

Iván: Az oroszt akarom én is megtanulni. Vonz a nyelv, meg az is, hogy szinte az összes szláv megérti, amit mondok nekik ezen a nyelven.
Naplózva


Oli
Fórum Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3749


Népszerűség: ~200 [+]


WWW
« Válasz #16 Dátum: 2010.10.16 16:39 »

Van azért itt a szakközép-gimnázium dolognál még egy fontos dolog: az osztálytársak. Ha olyan osztálytársaid vannak, akik tesznek az egészre, és csak melegedni járnak be, akkor hamarosan te is ilyen leszel.
Amúgy én is az autodidakta módszer híve vagyok, amíg mérnökökből, és matektanárokból átképzett valakik tanítanak "informatikát", addig ott te semmit nem fogsz megtanulni...
Naplózva

   
Adam15
Veterán tag
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 148


Elmélkedő vándor a nagyvilágban


« Válasz #17 Dátum: 2010.10.16 16:41 »

Főleg miskolci embereket kérdezek a Berze nevű középsuliról. Azon belül a német szakról. Nem akarok gimibe menni pedig megvan hozzá a tudásom. Illetve egy alapfokú német nyelvet le akarok tenni nyolcadik közben. Szerintetek ez így jó vagy másik suliba menjek továbbtanulni? Valószínűleg oda megyek továbbtanulni, máshova kevesebb mint 1% hogy megyek. Azt tudom hogy hol akarok elhelyezkedni.
Naplózva

sadypisten
Imperátor
Fórum Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1971



« Válasz #18 Dátum: 2010.10.16 16:48 »

Egy kérdést én is felteszek. Második nyelvnek mit ajánlotok? Spanyolt, Franciát, vagy Németet?

Orosz. És nem azért, amit itt felsoroltak. Amit te mondtál később, az a korrekt ok. De inkább azért, mert mi itt "középen" vízválasztók vagyunk, tőlünk jobbra mindenki oroszul, balra mindenki angolul beszél. Ezzel a két nyelvvel lehet legtöbbet érni.

Hát nekem az a véleményem, hogy a jó tanulók számára egyértelműen biztosítja a Gimi, a továbbtanulást későbbre. A 4-es körülieknek, egy olyan Szakközépiskola a jó, ami ad szakmát, és érettségit is, ez nagyon fontos. És ne feledkezzünk meg a Szakmunkásképző iskolákról sem. Szerintem egy jó szakma oda-vissza pipál mindent, hozzáteszem tényleg jó szakma.

Nálunk volt, aki szín jelessel jött szakközépbe. Csak mert nem látta értelmét a gimnáziumnak. Jogosan. A gimi intézménye a jelenlegi tanulmányi rendszer szerint (ahol a szakközép is ad érettségit) értelmetlen.

A központi felvételi egy vicc. Konkrétan a hülye is meg tudja csinálni, aki nem feltétlenül csak melegedni járt be az iskolába. Az emelt óraszámú nyelv tanulás szintén egy hülye dolog. Nekem úgy lett nyelvvizsgám, hogy még ÁLTALÁNOSBAN a tanár belénkvert mindent

Ennél tovább nem is olvasom, vétóznám. Tanár-diák-iskola függő és hidd el, nem hülyeség, ha másik nyelvre váltasz (németről angolra / fordítva)..

Mert hülye vagy. Nálunk is volt olyan, aki németről angolra tért át. Gond nélkül. Pedig a tanár tényleg shegg volt, csak felejteni jártam be angolra.

Van azért itt a szakközép-gimnázium dolognál még egy fontos dolog: az osztálytársak. Ha olyan osztálytársaid vannak, akik tesznek az egészre, és csak melegedni járnak be, akkor hamarosan te is ilyen leszel.

Ez zsákbamacska ... Előre úgysem fogja tudni.

Naplózva

'Ha a világ hátat fordít neked, fordíts te is hátat a világnak!' /Oroszlánkirály - Timon/

http://sadypisten.blog.hu/ <Olvasgasson, akit érdekel.

nagyfiuu. ;||
Örökös online
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 674

Bloose Broavaz.!


« Válasz #19 Dátum: 2010.10.16 17:29 »

Nálunk volt, aki szín jelessel jött szakközépbe. Csak mert nem látta értelmét a gimnáziumnak. Jogosan. A gimi intézménye a jelenlegi tanulmányi rendszer szerint (ahol a szakközép is ad érettségit) értelmetlen.
Értelek Sapi. Amúgy az iskola hírnevén kívül, ugyanaz a tananyag egy középiskolában, és egy gimnáziumban is. Csak hát ugye a hírnév.
Nálunk is volt olyan, aki németről angolra tért át. Gond nélkül.
Egyenlőre nekem sincs vele problémám, bár én Angolról tértem át Németre.
Naplózva
(-PRO-) JoeBlack
Örökös online
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 603


Joe, kárhozatos bálványimádó pápista! by:JEL úr


« Válasz #20 Dátum: 2010.10.16 19:12 »

Egy kérdést én is felteszek. Második nyelvnek mit ajánlotok? Spanyolt, Franciát, vagy Németet?

Én a Spanyolt ajánlom még. Hisz azt még az angolnál is többen beszélik. Mosolyog
Naplózva

-MH- Inad
Veterán tag
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 123


Olvasás kocka


WWW
« Válasz #21 Dátum: 2010.10.16 19:35 »

Németet,hisz azt nevezhetjük "második világnyelvnek" is.

Valójában a spanyol a világ 2. leggyakrabban beszélt nyelve. A német nincs annyira elöl, mint hiszitek, igazából nem is hinném, hogy Európán és az USA-n kívül máshol jelentős német anyanyelvű közösségek volnának. Ezzel szemben az angolt majd' mindenhol, a spanyolt pedig nyugaton mindenhol beszélik. Az angol azonban már egy alapvető dolog, szóval az mindenképp első legyen. Másodiknak egy újlatin nyelvet (spanyol, francia -ez mellesleg a diplomácia nyelve, ami nem elhanyagolható-, olasz, portugál, akár román is) ajánlanék, mert azoknak a beszélői nem csak, hogy nagy számban vannak, hanem egymást is megértik nagyobb gondok nélkül. Az oroszt pedig harmadik nyelvként kalkulálnám be. Tehát az egyikből leteszed a középfokút, és helyette felveszed az orosz nyelvet.

Pár alapvető hibára azért rávilágítanék az ezt megelőző hozzászólásokban:
-Egyértelmű választás egyetlen esetben sincs. Mindig emberfüggő, kinek mit érdemes tanulni és milyen fokon. Ez nem csak a nyelvekre vonatkozik, mert azt például mindenkinek fontos.
-A jó szakma sem elég. Több lábon kell állni, több nyelv és több szakma legyen az ember tarsolyában, úgy könnyebben talál munkát.
-Középiskola/gimnázium kérdés... nos, a gimnázium középiskola. A szakközép is. Gondolom erről akartál beszélni, csak lemaradt egy szócska. De azért fontos, hogy az alapfogalmakat ne keverjük. És azért igazából messze nem ugyanaz... a gimnáziumban mégiscsak színvonalasabb a tantárgyi oktatás, a szakközépiskolában pedig csak belédvernek egy szakmát.

Végül pedig arról, hogy én hogy fogom mindezt csinálni, ha már ennyit okoskodtam.
A Károlyi Mihály Magyar-Spanyol Tannyelvű Gimnáziumba járok, az első idegen nyelvem értelemszerűen így a spanyol. Második az angol. Utóbbiból le akarom tenni a középfokú nyelvvizsgát, aztán helyette a felszabaduló órákban (vizsgával a zsebemben nem lennék köteles angolra járni) portugálul tanulnék. Ha abból nem is lenne meg ezalatt a pár év alatt a középfokú, attól még egy plusz nyelvet tudnék. Ez így már 3, a diploma kiváltáshoz 2 kell (spanyolból a kétnyelvű érettségi természetesen adja a felsőfokút), szóval utána már hobbiszinten tanulnám a nyelveket. Valószínűleg a negyedik az orosz lenne, az ötödik pedig a francia. De az orosztól kezdődően még elég homályos elképzeléseim vannak. Ez persze ne legyen feltétlenül követendő példa, mert állítólag az én nyelvérzékem nagyon jó, és szeretek is nyelveket tanulni... miattam senkiből ne legyen oklevélgyűjtő, nekem sem egy "trófeákkal" teli fal az életcélom.
Naplózva
-MH- Mark575
575pO.oWeRmAyBe
Fórum Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2057


Az 575 mindenhol ott van...


WWW
« Válasz #22 Dátum: 2010.10.16 19:44 »

vizsgával a zsebemben nem lennék köteles angolra járni

Dehogynem, ha jól tudom talán 1-2 éve változtattak ezen a szabályon.
Naplózva

  
"...a jogot fenntartjuk a random törlésekre." (Admin)
Idézet
[15:19:34] Jani: Jonatán az apád f*sza
-MH- Inad
Veterán tag
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 123


Olvasás kocka


WWW
« Válasz #23 Dátum: 2010.10.16 19:46 »

Nekünk az idei szülőin (beiratkozás körül) még úgy mondták, hogyha levizsgázom valamiből, tanulhatok helyette portugált.
Naplózva
-MH- Mark575
575pO.oWeRmAyBe
Fórum Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2057


Az 575 mindenhol ott van...


WWW
« Válasz #24 Dátum: 2010.10.16 19:48 »

Ja, hát úgy már oké, de olyan nincs, hogy felszabadul, és nem kell arra járni, csak ha helyettesítik valamivel.
Naplózva

  
"...a jogot fenntartjuk a random törlésekre." (Admin)
Idézet
[15:19:34] Jani: Jonatán az apád f*sza
-|H.S.P.C.|- Dani
Elit
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1072

Cheesewhale


« Válasz #25 Dátum: 2010.10.16 19:59 »

Spanyol? Haha. Haszontalan, ha nem drogfutár akarsz lenni. A francia egy undorító nyelv, de az egyik leghasznosabb az orosz és az arab után. Némettel mehettek a fenébe, csak ha török vagy és meló kell akkor nem.
Naplózva


"Minek nektek Űrhajó Event? Itt a Dani event!Nyolcszázszor ritkább hogy online vagyok..."
sadypisten
Imperátor
Fórum Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1971



« Válasz #26 Dátum: 2010.10.16 21:18 »

a gimnáziumban mégiscsak színvonalasabb a tantárgyi oktatás, a szakközépiskolában pedig csak belédvernek egy szakmát.

Hatalmas tévedés. Erősen tanár és intézményfüggő a dolog. Nálunk például szakközépben minden tárgy kőkeményen meg volt követelve, és talán pont a szaktárgyak kapták a legkisebb figyelmet, mert hát arra úgyis ott az ötödév. Olvasgass kicsit vissza, írtam már korábban is, hogy én magam jobb érettségiket csináltam, mint némely gimis ismerősöm, akik a megye egyik vezető intézményébe jártak ...

vizsgával a zsebemben nem lennék köteles angolra járni

Dehogynem, ha jól tudom talán 1-2 éve változtattak ezen a szabályon.

6 éve. Már mikor én kezdtem a középsulit sem lehetett kiváltani. Azaz akkor még éppen igen, de csak elsőben, utána semmiképp.

Ja, hát úgy már oké, de olyan nincs, hogy felszabadul, és nem kell arra járni, csak ha helyettesítik valamivel.

Ez meg úgy működik, hogy ha még általánosban csinálsz nyelvvizsgát, akkor nem kötelező azt a nyelvet tanulni középiskolában. Viszont ha gimis vagy, akkor a két nyelv kötelező, és teljesen szabadon választható, ha neked úgy tetszik, és angolt tanultál az idők folyamán, de nem szeretnéd tovább tanulni, beiratkozáskor akár bantut és kínait is választhatsz, ha az intézményben lehetővé teszik. De ettől függetlenül nincs olyan, hogy ha angolt választod egyiknek és van nyelvvizsgád nem kell bejárni, sajnos ma már kötelező akkor is az órán való részvétel ...
Naplózva

'Ha a világ hátat fordít neked, fordíts te is hátat a világnak!' /Oroszlánkirály - Timon/

http://sadypisten.blog.hu/ <Olvasgasson, akit érdekel.

Oli
Fórum Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3749


Népszerűség: ~200 [+]


WWW
« Válasz #27 Dátum: 2010.10.16 21:31 »

Ez érdekes, mert nálunk ez úgy van, hogy ha leraktad, akkor ha első órád lenne az adott nyelv, akkor nem kell bejönnöd, ha utolsó, akkor meg hazamehetsz. Ha nap közben van, akkor meg valahogy töltsd el az időt (csocsózás az udvaron )
Naplózva

   
Szabesz-kun
Megszállott fórumozó
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 542

2 óráig -MH-s voltam! (tigernek) xd


« Válasz #28 Dátum: 2010.10.16 21:51 »

 Szakközéppel is óvatosan kell bánni. Lehet, hogy megtanulsz egy szakmát, de mivan akkor, ha nem tudsz elhelyezkedni? Ha 9-et Szakközépben kezded arra kell gondolnod, hogy 4év múlva meg fogja-e érni ennek-annak elmenni. A Gimnáziumnál ez az időszak fél évre csökken.
 Ha gimi akkor ajánlom a 6 osztályost mert sokkal kevesebb stresszel jár mint a 4 osztályos. 8 osztályos meg felesleges, mert egy 10 éves gyereket nehéz hozzászoktatni a Gimis körülményekhez.
 Én 7-ben nem is tanulok angolt, hanem olaszt.
Naplózva
-MH- Bennnii
Megszállott fórumozó
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 354


« Válasz #29 Dátum: 2010.10.16 22:16 »

Nekem akkor is az a véleményem , hogy gimnáziumból nagyobb eséllyel tudsz majd továbbtanulni.
Bár, ez az egész magán az iskolán és a tanárokon múlik , lehet 2 gimnázium között akkora különbség mint ég és föld között.
Vannak fizetős gimnáziumok is , ahova a gyengébb képességű diákok járnak főleg , és vannak az úgymond "elit" gimik ahova főleg válogatott gyerekek kerülnek.
Naplózva

Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6   Fel
Nyomtatás
Ugrás:  


Az oldal 0.031 másodperc alatt készült el 21 lekéréssel.