Stickman Warfare: A játék

2024.04.29 02:48 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
 
 
Szavazás
Kérdés: Melyik elitet tiszteled a legjobban?
Banán - 25 (24.3%)
-MH- Mark575 - 40 (38.8%)
Ádám - 4 (3.9%)
EE.one - 6 (5.8%)
green - 16 (15.5%)
kléni - 8 (7.8%)
Womi - 4 (3.9%)
Összes szavazó: 92

Oldalak: [1] 2   Le
Nyomtatás
Szerző Téma: Tanácsok kezdő fórumozóknak  (Megtekintve 17603 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
-MH- Mark575
575pO.oWeRmAyBe
Fórum Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2057


Az 575 mindenhol ott van...


WWW
« Dátum: 2010.04.08 18:02 »

Szeretnél könnyebben beilleszkedni a fórum közösségébe? Szeretnél megváltozni, de valahogy sosem sikerül? Ebben a topicban pár (szívtelen, kö.csög) veterán tanácsait olvashatod.

1. A leggyakoribb probléma a túl sok offolást. Ritka kérdések egyike, hogy mi az az off? Sok jelentése lehet, a fórumokon a nem témába illő hozzászólásokat jelenti. Ha egy nem témába illő hozzászólást írsz, akkor:

a) Írj témához kapcsolódó dolgot is.

b) Ha nem vagy érdekelt a témában, akkor 1-2 offolás még belefér, viszont utána érdemes a fő/témában levő Offtopicba menni.


2. Ajánlott a 2 szavas hozzászólások mellőzése. Ha kell, bővítsd ki mindennel, amivel tudod. Pl.:  Ha valaki segítséget ad, akkor "köszi" helyett írd, hogy "Köszönöm szépen a segítséget, sikerült megoldanom a problémát/de még mindig nem jó valami..."


3. Durva hozzászólások kerülése:

a) Ha valaki normálisan vagy paraszt módon ír egy rossz/témába nem illő/értelmetlen/stb. hozzászólást, akkor normálisan válaszolj rá.

b) Ha valakit le akarsz szidni/ki akarsz oktatni, akkor próbáld meg finoman leírni a problémát. (egy-két nem annyira durva káromkodás persze belefér, nem kell úriembernek lenni. Kacsint)


4. Helyesírásra kicsit odafigyelni. Nem muszáj minden egyes szót teljesen korrektül leírni, de az "alapvető" szavakra azért figyelj. (Kedvencem, amikor valaki "hüjé"-nek nevez ) Figyeljétek meg más helyesírók hozzászólásait, hogy ők hogy írnak le egy adott szót. Lehetőleg használj írásjeleket. Ez fontos, mivel szerepet játszanak a mondat fogalmazásában. (Nem mindegy, hogy pl. "tudom mi lenne csoda", vagy "tudom mi lenne: csoda") Mondatokat nagybetűvel kezdj.

Természetesen a diszgráfiások a helyesírás alól valamennyire fel vannak "mentve"(Azért ezt érdemes jelezni), viszont aki egyszerűen nem tanul, az magára vessen. (Felnőtt korában is, hisz az olyan munkahelyeken, ahol a jelentkezésnél Önéletrajzot kell írni, ott azért figyelik a helyesírást.) Vannak olyan böngészők, amikben vannak helyesírás ellenőrzők, azokat is érdemes használni.


5. Mostanában nem túl gyakori, de van olyan eset, hogy pár tökfilkó megtalálja a fórumot, elkezd topicokat nyitni, bemutatja a szókincstárát, stb.

Ne foglalkozz vele. Szólj egy Adminnak, vagy Server Policenak. Ha nincsenek, akkor tegyél úgy, mintha nem is lennének ezek a zavaró tényezők, folytasd a fórumozást.


6. Kerüld a fölösleges kérdéseket. Először járj utána annak, amit keresel (Egy régi mondás: Google a barátod!), és ha egyáltalán nem találsz rá választ, akkor nyugodtan kérdezz.


7. Nem ajánlott a túl sok hozzászólás rövid idő alatt. Ezt nevezik hsz. hunterkedésnek. Kivételes eset, ha tényleg szavakkal teli hozzászólást írsz. A "nekem nagyon tetszik" meg a "nagyon jó lett grat" kerülendő.


8. Hozzászólás írásához még annyit, hogy szedd össze a gondolataidat, majd a leírása után olvasd végig, hogy érthető -e a szöveg.


9. Dupla hsz. helyett használj Módosítás gombot! Kivételes eset, ha az előző hozzászólásodat több nappal ezelőtt írtad, de ha 5 perccel ezelőtt, akkor inkább szerkeszd.


10. Az olyan témákat, ahova hónapokkal/évekkel ezelőtt írtak utoljára, ne hozd fel újra (Ez leginkább MOD-ok/Modellek részben, DE máshol se ha lehet.)


Eddig ennyi tanáccsal szolgálhatok. Akinek esetleg van kérdése, vagy tanácsa a fórum használatáról, nyugodtan leírhatja. (Utóbbit inkább a "nagyok" tegyék)
« Utoljára szerkesztve: 2011.05.07 21:43 írta -MH- Mark575 » Naplózva

  
"...a jogot fenntartjuk a random törlésekre." (Admin)
Idézet
[15:19:34] Jani: Jonatán az apád f*sza
KisRévay
Vendég
« Válasz #1 Dátum: 2010.04.08 19:31 »

Kösz, már elkezdtem elindulni a jó úton, most visszaestem, de holnaptól...
Naplózva
Womi
Báálna
Fórum Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 902

Error 404 - Title not Found


« Válasz #2 Dátum: 2010.04.08 19:50 »

Akinek esetleg van kérdése, vagy tanácsa a fórum használatáról, nyugodtan leírhatja. (Utóbbit inkább a "nagyok" tegyék)

Lehetőleg használjatok vesszőket, és pontokat Kacsint
Naplózva


[M] Kecsappp
Megszállott fórumozó
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 376


WWW
« Válasz #3 Dátum: 2010.04.08 19:53 »

Mostantól mindennap elolvasom ezt és remélem majd elfogadható lesz a viselkedésem. Legalább a helyesírást még betartom.
Naplózva

Az élet szar játék és a grafikája is szar.
"Te még egy lyukban is meglátod a spartát" by Firzen
Cappy- by kolta
"homokvér"- by Dark General
Kázmér- by Nesh
Kecsappp Michael Jacksonnal a McDonald's-ben már nem tudom mikor békésen fosott.
KisRévay
Vendég
« Válasz #4 Dátum: 2010.04.08 20:10 »

Akinek esetleg van kérdése, vagy tanácsa a fórum használatáról, nyugodtan leírhatja. (Utóbbit inkább a "nagyok" tegyék)

Lehetőleg használjatok vesszőket, és pontokat Kacsint

Szoktam vesszőket(,) hasztálni és pontokat(.) is, innentől mindenhova kiteszem, ha csak el nem felejtem.
Naplózva
-MH- Mark575
575pO.oWeRmAyBe
Fórum Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2057


Az 575 mindenhol ott van...


WWW
« Válasz #5 Dátum: 2010.04.08 20:10 »

Akinek esetleg van kérdése, vagy tanácsa a fórum használatáról, nyugodtan leírhatja. (Utóbbit inkább a "nagyok" tegyék)

Lehetőleg használjatok vesszőket, és pontokat Kacsint

Beírtam + kiegészítettem a mondat eleji nagybetűk használatával.
Naplózva

  
"...a jogot fenntartjuk a random törlésekre." (Admin)
Idézet
[15:19:34] Jani: Jonatán az apád f*sza
sadypisten
Imperátor
Fórum Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1971



« Válasz #6 Dátum: 2010.04.08 20:19 »

Ennek a topiknak annyi értelme van, mint a szabályzatnak. Az a különbség a kettő közt, hogy ez kiemelés híján el fog tűnni a süllyesztőben, aztán senki nem fogja elolvasni - pont, mint most a szabályzatot.
Naplózva

'Ha a világ hátat fordít neked, fordíts te is hátat a világnak!' /Oroszlánkirály - Timon/

http://sadypisten.blog.hu/ <Olvasgasson, akit érdekel.

Rudi
Örökös online
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 965


Karma: ∞


WWW
« Válasz #7 Dátum: 2010.04.08 20:34 »

Kétszer van a veterán tanácsait olvashatod, javítsd ki Kacsint
Naplózva

-MH- Mark575
575pO.oWeRmAyBe
Fórum Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2057


Az 575 mindenhol ott van...


WWW
« Válasz #8 Dátum: 2010.04.08 20:42 »

Kétszer van a veterán tanácsait olvashatod, javítsd ki Kacsint

Mert elromlott az egerem. A múltkor leesett az asztalról, azóta van, hogy néha 1 gombnyomásra 2 klikket érzékel a gép. Holnap megyek újat venni. Egyébként javítva

Ennek a topiknak annyi értelme van, mint a szabályzatnak. Az a különbség a kettő közt, hogy ez kiemelés híján el fog tűnni a süllyesztőben, aztán senki nem fogja elolvasni - pont, mint most a szabályzatot.

Lehet, de többre lehet jutni, ha az ember szidása helyett ezt a topicot ajánljuk, nem? Kacsint Egyébként nem kaszinózás céljából nyitottam a topicot, akinek van jó ötlete, az ide leírhatja. Ha meg nincs, hát nincs, majd ha lesz valami újabb tanács, szerkesztem az első hozzászólást, aztán írok egy újat, hogy mi változott, amit aztán egy idő után törlök, hogy ne ebből legyen több hsz.-em.
Naplózva

  
"...a jogot fenntartjuk a random törlésekre." (Admin)
Idézet
[15:19:34] Jani: Jonatán az apád f*sza
(-PRO-) GamehunteR
Fórum függő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1267


[+] [+]


« Válasz #9 Dátum: 2010.04.08 21:07 »

Én csak azt tudom ajánlani, hogy először szedd össze a gondolataidat (kezdő fórumozóknak) utána írd le lehetőleg helyesen, majd olvasd végig hogy értelmes-e a szöveg és végül elküldés előtt a helyesírási hibákat is javítsd ki. Van olyan böngésző, amely tartalmaz helyesírás ellenőrzőt, ajánlott!
Naplózva

-MH- Mark575
575pO.oWeRmAyBe
Fórum Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2057


Az 575 mindenhol ott van...


WWW
« Válasz #10 Dátum: 2010.04.13 23:19 »

Én csak azt tudom ajánlani, hogy először szedd össze a gondolataidat (kezdő fórumozóknak) utána írd le lehetőleg helyesen, majd olvasd végig hogy értelmes-e a szöveg és végül elküldés előtt a helyesírási hibákat is javítsd ki. Van olyan böngésző, amely tartalmaz helyesírás ellenőrzőt, ajánlott!

Kicsit átfogalmazva a 4. pontot (Helyesírás ellenőrzők böngészőkben), és két új tanács:

8. Hozzászólás írásához még annyit, hogy szedd össze a gondolataidat, majd a leírása után olvasd végig, hogy érthető -e a szöveg.

9. Dupla hsz. helyett használj Módosítás gombot! Kivételes eset, ha az előző hozzászólásodat pár nappal ezelőtt írtad, de ha 5 perccel ezelőtt, akkor inkább szerkeszd.
Naplózva

  
"...a jogot fenntartjuk a random törlésekre." (Admin)
Idézet
[15:19:34] Jani: Jonatán az apád f*sza
Nagy
Vendég
« Válasz #11 Dátum: 2010.04.14 08:11 »

Szavazásnál miért nincs olyan, hogy egyiket se?
Naplózva
Tomi
Gőzmozdony
Fórum Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3411

Lieutenant of 13th Legion


« Válasz #12 Dátum: 2010.04.14 14:13 »

Azért, hogy a hozzád hasonszőrűeket kiszűrjük és rászállhassak az ilyenekre..
Naplózva

FÓRUM SZABÁLYZAT! OLVASD EL! Nem ismerete nem mentesít by tetra


A szó elszáll, az írást meg törli a moderátor
Nesquick - Törölj még egyet és fogd rá a Tomira! Kacsint
-MH- Mark575
575pO.oWeRmAyBe
Fórum Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2057


Az 575 mindenhol ott van...


WWW
« Válasz #13 Dátum: 2010.04.14 14:30 »

Egyébként ki rakta be a szavazást? Tegnap már kérdezni akartam, csak elfelejtettem. Vigyorog

Szavazásnál miért nincs olyan, hogy egyiket se?

Ha egyik se, akkor ne szavazz.
Naplózva

  
"...a jogot fenntartjuk a random törlésekre." (Admin)
Idézet
[15:19:34] Jani: Jonatán az apád f*sza
EE.one
Elit
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 931



« Válasz #14 Dátum: 2010.04.14 15:12 »

Úristen, mekkora raj szavazás. XD
Naplózva

http://www.facebook.com/pages/Tastes-and-Harmonies/141590712593258
a cucc, amellyel meg akarok döbbenteni mindenkit. na jó, nem, csak végre kitaláltam, hogy egy ilyen solo-projektet kellene készíteni. már van FB-profil, bandpage, soundcloud, és még egy nóta is Love Trip címmel.
nagyon sokat segítenétek nekem, ha ezt terjesztenétek, nem az éccet.
Oldalak: [1] 2   Fel
Nyomtatás
Ugrás:  


Az oldal 0.025 másodperc alatt készült el 21 lekéréssel.