Stickman Warfare: A játék

2024.04.25 06:46 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
 
 
Szavazás
Kérdés: Jelenleg hova jársz?
Általános Iskola - 50 (49%)
Gimnázium - 32 (31.4%)
Szakközépiskola - 12 (11.8%)
Kollégium - 0 (0%)
Főiskola - 1 (1%)
Egyetem - 5 (4.9%)
Egyik se (Dolgozó állampolgárok) - 2 (2%)
Összes szavazó: 96

Oldalak: [1] 2 3 4 5 6   Le
Nyomtatás
Szerző Téma: Továbbtanulás, érettségi, felvételi és iskolák  (Megtekintve 80507 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
(-PRO-) JoeBlack
Örökös online
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 603


Joe, kárhozatos bálványimádó pápista! by:JEL úr


« Dátum: 2010.10.16 13:08 »

Továbbtanulás
Jó tanácsok, ötletek és tippek
A fórumosok/játékosok nagy része 10-18 év között van.
Mindenki sokat játszik és szórakozik de e mellett nagyon fontos a tanulás.
Ezt a topicot azért nyitom ,hogy jó tanácsokat és tippeket adjunk egymásnak a tovább tanulásról.
Sokan most mennek középiskolába és nem tudják ,hogy milyen szakra lenne érdemes menniük vagy ,hogy nekik melyik iskola nyújt megfelelő hátteret.
Szerintem elég hasznos ez a téma.Mostanában egy nyelvvizsgával vagy diplomával is nehéz már elhelyezkedni.És ha itt megtudjuk beszélni ,hogy kinek hová lenne érdemes mennie az már egy nagy segítség.Kíváncsi vagyok a véleményetekre. Mosolyog

Szabályok

-Hanyagoljátok a nem ide tartozó hozzászólásokat.
-Ne ismételd vagy helyeseld HSZ Hunting céljából az előtted írót.
-Ha valaki butaságot írt azt ne küldjétek el a ..... hanem normálisan közöljétek vele a tévedését.
Köszönöm. Mosolyog

Kezdem is én.
Budapesti lakos vagyok ,14 éves. Nagyon nem tudom ,hogy Gimnáziumba vagy Szakközépiskolába menjek.
Közületek sokan járnak Informatikai Szakközébe, és a véleményetekre lennék kíváncsi.

Naplózva

(-PRO-) Kungfus.
Örökös online
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 836


Skater


« Válasz #1 Dátum: 2010.10.16 13:23 »

Nekem lenne egy pár javaslatom.A jobb tanulók menjenek gimnáziumba, utána ráérnek eldönteni mit szeretnének.Középiskolának olyat ajánlanék, amelyben heti több órában van nyelvóra így már egy alap vagy középfokú nyelvvizsgát lehet tenni.A gyengébbeknek meg az olyan iskolákat amelyekhez nem kellenek központi.
Naplózva

Aki sokat izzad edzésen, az kevesebbet vérzik a harcban!
Mike
1337 tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 175


Etióp Esélyegyenlőségi Ombudsman ^^


« Válasz #2 Dátum: 2010.10.16 13:29 »

Én jelenleg egy debreceni gimnáziumba járok.
Az igazság az hogy elsőnek infóra jelentkeztem, de végül a reálon találtam magam.
Valahogy kezdett érdekelni a reál.
Vannak esetek, hogy a szakközépiskola erősebb!
Például Pisti egy szakközépbe került, ami köztudott hogy erősebb, és nehezebb!

Én aztmondom mindenki gondolkozzon el, hogy mi lenne jó neki később, mit szeretne!  Mosolyog
Persze egy ilyen suliban vannak feltételek, és fent is kell maradni!

Részemről ennyi.
Naplózva

(-PRO-) JoeBlack
Örökös online
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 603


Joe, kárhozatos bálványimádó pápista! by:JEL úr


« Válasz #3 Dátum: 2010.10.16 13:38 »

Nekem lenne egy pár javaslatom.A jobb tanulók menjenek gimnáziumba, utána ráérnek eldönteni mit szeretnének.Középiskolának olyat ajánlanék, amelyben heti több órában van nyelvóra így már egy alap vagy középfokú nyelvvizsgát lehet tenni.A gyengébbeknek meg az olyan iskolákat amelyekhez nem kellenek központi.
Én nekem is ez az elvem.

Gimnáziumok:Berzsenyi Dániel, Madách Imre, Ady Endre     |
                                                                               |  Ezek a szimpatikusak nekem.
Szakközépek:Neumann János, Bólyai, Újpesti Kéttannyelvű |
Naplózva

sadypisten
Imperátor
Fórum Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1971



« Válasz #4 Dátum: 2010.10.16 13:43 »

A központi felvételi egy vicc. Konkrétan a hülye is meg tudja csinálni, aki nem feltétlenül csak melegedni járt be az iskolába. Az emelt óraszámú nyelv tanulás szintén egy hülye dolog. Nekem úgy lett nyelvvizsgám, hogy még ÁLTALÁNOSBAN a tanár belénkvert mindent. Heti három órában ... Középsuliban csak felejtettem, újdonságot már nem tudtak nyújtani. Egyébként én szakközepes voltam, környezetvédelem-vízgazdálkodás szakon, viszont értelme nem sok volt, nem csináltam meg a technikusit (ötödév), mivel időközben úgy döntöttem, építészmérnökire akarok menni. Egyébként 14 évesen az ember nem hiszem, hogy nagyon el tudja dönteni, mi akar lenni 8-10 év múlva, szóval amit én ajánlok (saját tapasztalatomból kiindulva) valami olyan szakközép, ami esetleg érdekli is az embert, simán le lehet azután is tenni egy nyelvvizsgát (csak ezért nulladikkal elb@szni egy évet nagyon nem érdemes ...), és ha az ember megszereti, akkor megcsinálja az ötödévet, és lesz egy szakmája is, amivel szakirányon akár tovább is tanulhat az ember és az bizony plusz pontokat is jelent. Ettől eltekintve viszont ugyanúgy le lehet tenni az érettségit, mint ha az ember valami gimnáziumba járt volna, ahol szivatják két nyelvvel. Nekem speciel jobb érettségim lett sok ismerős gimisétől is, pedig soha nem döglöttem bele a tanulásba ...  

Ami pedig a szakokat illeti. Ha rámhallgattok, akkor infós suliba nem mentek. A legtöbb ismeret sokkal jobban elsajátítható autodidakta módon, a legtöbb informatikai szakközépben elavult programokkal, programnyelvekkel dolgoznak, és ha egy ötödévet meg is csinál az ember csak lesz egy rendszergarázda jogosítványa, amivel sokat nem ér, mivel kb Dunát lehet velük rekeszteni. Ha az ember fia infón akar továbbmenni, akkor többet ér egy gimivel, ami mellett van ideje tanulgatni magának, mivel úgysem az fog fősuliban számítani, amit az ember a középsuliból visz (általában ha az ember nem fordít rá sok időt pluszba, akkor nem sokmindent visz), hanem az, amit meg is tanult és alkalmazni tud.

A lényeg, én valami jó féle szakközepet ajánlok, érettségit ugyanúgy ad, mint bármelyik gimi, egy év ráfordítással még egy szakmát is, és ugyanúgy tovább lehet tanulni bármilyen irányba, mint ha az ember valami A kategóriás gimnáziumban tanult volna. Sőt, így még talán több is a lehetőség a szakmának köszönhetően, még ha az ember nem is abba az irányba tanul tovább.

De igazából szerintem ez 14 évesen tökmindegy, 18 évesen már lesz reális esély arra, hogy dönts arról, milyen irányba akarsz továbbtanulni, nálam személy szerint az volt a döntő ok, hogy az ÉVISZ-ben kötöttem ki, hogy az volt a buszmegállóhoz legközelebb eső suli, ami nem gimnázium volt ... Vigyorog
« Utoljára szerkesztve: 2010.10.16 13:51 írta sadypisten » Naplózva

'Ha a világ hátat fordít neked, fordíts te is hátat a világnak!' /Oroszlánkirály - Timon/

http://sadypisten.blog.hu/ <Olvasgasson, akit érdekel.

Adamikus
Rendszeres látogató
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48


« Válasz #5 Dátum: 2010.10.16 13:50 »

Én a szakközepet ajánlom, mert ott év közben tudsz különböző vizsgákat tenni, és kapsz valami tudást, amit tényleg tudsz hasznosítani, mert egy jópofa dolog, hogy tudod Vörösmarty, vagy II. Ramszesz életét, még akkor is ha álmodból keltenek fel, de később nem nagyon fogod hasznát venni.
Én tavaly 82 pontos felvételit írtam, szóval lazán mehettem volna gimibe, de belegondoltam, hogy majdnem ugyan azt fogom 4 évig tanulni, mint általánosban, csak kibővítve; ellenben, ha elmegyek egy jó szakközépbe akkor kapok (jelen esetben) engem érdeklő informatikai tudást, és (remélhetőleg) angol nyelvből könnyebben tudok majd vizsgázni (mert 1. évben 12 angol van egy héten, de ilyen 5 éves asszem van pár gimiben is).
Gimi az szerintem lányoknak, és olyan fiúknak való, akik még abszolút nem tudják, hogy mik akarnak lenni, vagy tudják, de a repertoárban az orvos, ügyvéd, és tanár foglalkozások szerepelnek.
Továbbá, említetted az infó szakközepet. Ha oda mész, nem kell feltétlenül informatikusnak lenned, én hallottam olyan gyerekről, aki rájött, hogy ő bizony orvos szeretne lenni, tanult, és felvették az orvosira, egy informatikai szakközép iskolából !

Időközben:
...
Szakközépek:Neumann János, Bólyai, Újpesti Kéttannyelvű |

Bólyai: Szerintem az nem egy jó szakközép, oda inkább a gyengébbek menjenek.
Neumann: Már több embertől is hallottam, hogy csak a híre nagy, egyébként nem sokat adnak. De ez nem saját vélemény, ezt mástól hallottam.
« Utoljára szerkesztve: 2010.10.16 13:58 írta Adamikus » Naplózva


+------------------------------+             
| Ha kivágod ezt a kupont,  |
| vehetsz egy új monitort !   |
+-------------------------------+
Womi
Báálna
Fórum Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 902

Error 404 - Title not Found


« Válasz #6 Dátum: 2010.10.16 15:09 »

Egy kérdést én is felteszek. Második nyelvnek mit ajánlotok? Spanyolt, Franciát, vagy Németet?
Naplózva


Ridik ;)
Veterán tag
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 117



WWW
« Válasz #7 Dátum: 2010.10.16 15:13 »

Egy kérdést én is felteszek. Második nyelvnek mit ajánlotok? Spanyolt, Franciát, vagy Németet?
Egyértelműen Német!
Naplózva

Semmi gond Mark. Neked mindent.
(757)
nagyfiuu. ;||
Örökös online
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 674

Bloose Broavaz.!


« Válasz #8 Dátum: 2010.10.16 15:20 »

Hát nekem az a véleményem, hogy a jó tanulók számára egyértelműen biztosítja a Gimi, a továbbtanulást későbbre. A 4-es körülieknek, egy olyan Szakközépiskola a jó, ami ad szakmát, és érettségit is, ez nagyon fontos. És ne feledkezzünk meg a Szakmunkásképző iskolákról sem. Szerintem egy jó szakma oda-vissza pipál mindent, hozzáteszem tényleg jó szakma.
Naplózva
MeekE
Teljesértékű Tag
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 85

Sztereoszuptikus Javaládé


« Válasz #9 Dátum: 2010.10.16 15:27 »

Szerintem egy jó szakma oda-vissza pipál mindent, hozzáteszem tényleg jó szakma.
Egyetértek. Van egy 19 éves haverom, szakmunkásképzőbe klíma (be)szerelőnek tanult.
Idén vígan jár be a fősuliba egy albérletből. Az albérletre a pénzt és a tandíjat is abból szerezte, hogy nyáron dolgozott 1-2 hónapot.
Naplózva

iZotee
1337 tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 157


Népszerűség: 1337 [+] [x2] [x5]


WWW
« Válasz #10 Dátum: 2010.10.16 15:30 »

Wominak:
Németet,hisz azt nevezhetjük "második világnyelvnek" is.
Naplózva



IMortal
1337 tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 265


Fuck and you


« Válasz #11 Dátum: 2010.10.16 15:31 »

Egy kérdést én is felteszek. Második nyelvnek mit ajánlotok? Spanyolt, Franciát, vagy Németet?
Egyértelműen Német!
Nem olyan biztos, hogy az a legjobb.Legjobban attól függ, hogy mennyire akarja használni...Németet sok mindenki tanul, ezért hogy ha szakmát is akar vele találni vagy legalább olyant ahol tudja hasznosítani akkor szerintem másik 2 jobb.
Naplózva

"Korrektnek lenni rég nem divat..." Deniz - Divat nem divat
Tomi
Gőzmozdony
Fórum Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3411

Lieutenant of 13th Legion


« Válasz #12 Dátum: 2010.10.16 15:34 »

A központi felvételi egy vicc. Konkrétan a hülye is meg tudja csinálni, aki nem feltétlenül csak melegedni járt be az iskolába. Az emelt óraszámú nyelv tanulás szintén egy hülye dolog. Nekem úgy lett nyelvvizsgám, hogy még ÁLTALÁNOSBAN a tanár belénkvert mindent

Ennél tovább nem is olvasom, vétóznám. Tanár-diák-iskola függő és hidd el, nem hülyeség, ha másik nyelvre váltasz (németről angolra / fordítva)..

Womi.. Ne higgy nekik, attól függ hol akarsz elhelyezkedni.. Ha gazdasági téren vagy politikai, francia, ha valami iparibb-techinkaibb akkor német. Hozzátenném, hogy ha esetlegesen orvos leszel, a magyar orvosokat imádják pl franciaországba, angliába szeretik, és a norvégok meg elviselik, mert közel olyan szintű a tudás (csak ott a drága balti népeknél pénz is van fenntartásra..)

Az iparibbat értheted építésmérnüknek, de veheted az Audit is..
Naplózva

FÓRUM SZABÁLYZAT! OLVASD EL! Nem ismerete nem mentesít by tetra


A szó elszáll, az írást meg törli a moderátor
Nesquick - Törölj még egyet és fogd rá a Tomira! Kacsint
EE.one
Elit
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 931



« Válasz #13 Dátum: 2010.10.16 15:34 »

Egy kérdést én is felteszek. Második nyelvnek mit ajánlotok? Spanyolt, Franciát, vagy Németet?
Inkább orosz, ha van rá lehetőség, többit felejtsd el.
Naplózva

http://www.facebook.com/pages/Tastes-and-Harmonies/141590712593258
a cucc, amellyel meg akarok döbbenteni mindenkit. na jó, nem, csak végre kitaláltam, hogy egy ilyen solo-projektet kellene készíteni. már van FB-profil, bandpage, soundcloud, és még egy nóta is Love Trip címmel.
nagyon sokat segítenétek nekem, ha ezt terjesztenétek, nem az éccet.
-MH- Bennnii
Megszállott fórumozó
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 354


« Válasz #14 Dátum: 2010.10.16 16:20 »

Nekünk is úgy volt még tavaly, hogy idén elkezdhetünk oroszt tanulni , jó lett volna . De nem volt elég jelentkező  és nem indult orosz csoport ,ezért szinte mindenki a németet választotta.
Franciával szerintem sokra nem mész , némettel azért el tudsz helyezkedni jó pár helyen.
Naplózva

Oldalak: [1] 2 3 4 5 6   Fel
Nyomtatás
Ugrás:  


Az oldal 0.034 másodperc alatt készült el 21 lekéréssel.